Products
Manufacturer of a wide range of products which include LC89058WA-E,TDA7464$,NB7V52MMNG,etc
MOQ:
Price:
| Description | IC DEMODULATOR 64SQFP |
| Category | Integrated Circuits (ICs)Audio Special Purpose |
| Function | Demodulator |
| Product Status | Obsolete |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package | Tray |
| Specifications | 32kHz ~ 192kHz |
| Series | - |
| Mfr | onsemi |
| Supplier Device Package | 64-SPQFP (10x10), 64-SQFP |
| Applications | Audio Systems |
| Operating Temperature | -30°C ~ 70°C (TA) |
| Number of Channels | 1 |
| Package / Case | 64-LQFP |
| Interface | I²S |
| Voltage - Supply | 3V ~ 3.6V |
| Base Product Number | LC890 |
MOQ:
Price:
| Category | Integrated Circuits (ICs) Audio Special Purpose |
| Function | Audio Tone Processor |
| Product Status | Obsolete |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package | Tray |
| Specifications | Audio Matrix |
| Series | - |
| Mfr | STMicroelectronics |
| Supplier Device Package | 44-TQFP (10x10) |
| Applications | Signal Mixing |
| Operating Temperature | -10°C ~ 85°C (TA) |
| Number of Channels | 2 |
| Package / Case | 44-LQFP |
| Interface | I²C |
| Voltage - Supply | 7V ~ 10.2V |
| Base Product Number | TDA7464 |
| Description | IC AUDIO TONE PROCESSOR 44TQFP |
MOQ:
Price:
| Category | Integrated Circuits (ICs) Logic Flip Flops |
| Function | Reset |
| Current - Quiescent (Iq) | 110 mA |
| Product Status | Active |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package | Tube |
| Current - Output High, Low | - |
| Package / Case | 16-VFQFN Exposed Pad |
| Supplier Device Package | 16-QFN (3x3) |
| Output Type | Differential |
| Mfr | onsemi |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Clock Frequency | 12 GHz |
| Voltage - Supply | 1.71V ~ 2.625V |
| Max Propagation Delay @ V, Max CL | 0.35ns @ 2.625V, 1GHz |
| Series | - |
| Trigger Type | Positive, Negative |
| Number of Elements | 1 |
| Type | D-Type |
| Number of Bits per Element | 1 |
| Base Product Number | NB7V52 |
| Description | IC FF D-TYPE SNGL 1BIT 16QFN |
MOQ:
Price:
| Category | Integrated Circuits (ICs) Logic Flip Flops |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C (TA) |
| Package / Case | SC-74A, SOT-753 |
| Type | D-Type |
| Input Capacitance | 5 pF |
| Function | Standard |
| Number of Bits per Element | 1 |
| Output Type | Inverted |
| Max Propagation Delay @ V, Max CL | 4.5ns @ 5V, 50pF |
| Trigger Type | Positive Edge |
| Current - Quiescent (Iq) | 200 µA |
| Package | Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® |
| Clock Frequency | 400 MHz |
| Product Status | Active |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Current - Output High, Low | 32mA, 32mA |
| Supplier Device Package | SC-74A |
| Mfr | Nexperia USA Inc. |
| Voltage - Supply | 1.65V ~ 5.5V |
| Series | 74LVC |
| Number of Elements | 1 |
| Base Product Number | 74LVC1G80 |
| Description | IC FF D-TYPE SNGL 1BIT SC74A |
MOQ:
Price:
| Category | Integrated Circuits (ICs) Logic Flip Flops |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C (TA) |
| Package / Case | SC-74, SOT-457 |
| Type | D-Type |
| Input Capacitance | 2.5 pF |
| Function | Reset |
| Number of Bits per Element | 1 |
| Output Type | Non-Inverted |
| Max Propagation Delay @ V, Max CL | 4ns @ 5V, 50pF |
| Trigger Type | Positive Edge |
| Current - Quiescent (Iq) | 40 µA |
| Package | Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® |
| Clock Frequency | 200 MHz |
| Product Status | Active |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Current - Output High, Low | 32mA, 32mA |
| Supplier Device Package | 6-TSOP |
| Mfr | Nexperia USA Inc. |
| Voltage - Supply | 1.65V ~ 5.5V |
| Series | 74LVC |
| Number of Elements | 1 |
| Base Product Number | 74LVC1G175 |
| Description | IC FF D-TYPE SNGL 1BIT 6TSOP |
MOQ:
Price:
| Category | Integrated Circuits (ICs) Logic Flip Flops |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C (TA) |
| Package / Case | 8-VFSOP (0.091", 2.30mm Width) |
| Type | D-Type |
| Input Capacitance | 4 pF |
| Function | Set(Preset) and Reset |
| Number of Bits per Element | 1 |
| Output Type | Complementary |
| Max Propagation Delay @ V, Max CL | 4.1ns @ 5V, 50pF |
| Trigger Type | Positive Edge |
| Current - Quiescent (Iq) | 40 µA |
| Package | Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® |
| Clock Frequency | 200 MHz |
| Product Status | Active |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Current - Output High, Low | 32mA, 32mA |
| Supplier Device Package | 8-VSSOP |
| Mfr | Nexperia USA Inc. |
| Voltage - Supply | 1.65V ~ 5.5V |
| Series | 74LVC |
| Number of Elements | 1 |
| Base Product Number | 74LVC1G74 |
| Description | IC FF D-TYPE SNGL 1BIT 8VSSOP |
MOQ:
Price:
| Category | Integrated Circuits (ICs) Logic Flip Flops |
| Function | Set(Preset) and Reset |
| Current - Quiescent (Iq) | 57 mA |
| Product Status | Active |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package | Tube |
| Current - Output High, Low | - |
| Package / Case | 20-VFQFN Exposed Pad |
| Supplier Device Package | 20-QFN (4x4) |
| Output Type | Complementary |
| Mfr | onsemi |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Clock Frequency | 3 GHz |
| Voltage - Supply | 3V ~ 5.5V |
| Max Propagation Delay @ V, Max CL | - |
| Series | - |
| Trigger Type | Positive Edge |
| Number of Elements | 2 |
| Type | D-Type |
| Number of Bits per Element | 1 |
| Base Product Number | MC100EP29 |
| Description | IC FF D-TYPE DUAL 20QFN |
MOQ:
Price:
| Category | Integrated Circuits (ICs) Logic Flip Flops |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C (TA) |
| Package / Case | 6-TSSOP, SC-88, SOT-363 |
| Type | D-Type |
| Input Capacitance | 2.5 pF |
| Function | Reset |
| Number of Bits per Element | 1 |
| Output Type | Non-Inverted |
| Max Propagation Delay @ V, Max CL | 4ns @ 5V, 50pF |
| Trigger Type | Positive Edge |
| Current - Quiescent (Iq) | 40 µA |
| Package | Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® |
| Clock Frequency | 200 MHz |
| Product Status | Active |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Current - Output High, Low | 32mA, 32mA |
| Supplier Device Package | 6-TSSOP |
| Mfr | Nexperia USA Inc. |
| Voltage - Supply | 1.65V ~ 5.5V |
| Series | 74LVC |
| Number of Elements | 1 |
| Base Product Number | 74LVC1G175 |
| Description | IC FF D-TYPE SNGL 1BIT 6TSSOP |
MOQ:
Price:
| Category | Integrated Circuits (ICs) Logic Flip Flops |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C (TA) |
| Package / Case | 14-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| Type | D-Type |
| Input Capacitance | 3.5 pF |
| Function | Set(Preset) and Reset |
| Number of Bits per Element | 1 |
| Output Type | Complementary |
| Max Propagation Delay @ V, Max CL | 37ns @ 6V, 50pF |
| Trigger Type | Positive Edge |
| Current - Quiescent (Iq) | 40 µA |
| Package | Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® |
| Clock Frequency | 82 MHz |
| Product Status | Active |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Current - Output High, Low | 5.2mA, 5.2mA |
| Supplier Device Package | 14-SO |
| Mfr | Nexperia USA Inc. |
| Voltage - Supply | 2V ~ 6V |
| Series | 74HC |
| Number of Elements | 2 |
| Base Product Number | 74HC74 |
| Description | IC FF D-TYPE DUAL 1BIT 14SO |
MOQ:
Price:
| Category | Integrated Circuits (ICs) Logic Flip Flops |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C (TA) |
| Package / Case | 8-VFSOP (0.091", 2.30mm Width) |
| Type | D-Type |
| Input Capacitance | 7 pF |
| Function | Set(Preset) and Reset |
| Number of Bits per Element | 1 |
| Output Type | Complementary |
| Max Propagation Delay @ V, Max CL | 5ns @ 5V, 50pF |
| Trigger Type | Positive Edge |
| Current - Quiescent (Iq) | 1 µA |
| Package | Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® |
| Clock Frequency | 200 MHz |
| Product Status | Active |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Current - Output High, Low | 32mA, 32mA |
| Supplier Device Package | US8 |
| Mfr | onsemi |
| Voltage - Supply | 1.65V ~ 5.5V |
| Series | Automotive, AEC-Q100, 17SZ |
| Number of Elements | 1 |
| Base Product Number | 17SZ74 |
| Description | IC FF D-TYPE SNGL 1BIT US8 |
Explore more categories
Get in touch with us
Leave a Message, we will call you back quickly!