Products
Manufacturer of a wide range of products which include LC89058WA-E,TDA7464$,10AS022E3F29E2LG,etc
MOQ:
Price:
| Description | IC DEMODULATOR 64SQFP |
| Category | Integrated Circuits (ICs)Audio Special Purpose |
| Function | Demodulator |
| Product Status | Obsolete |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package | Tray |
| Specifications | 32kHz ~ 192kHz |
| Series | - |
| Mfr | onsemi |
| Supplier Device Package | 64-SPQFP (10x10), 64-SQFP |
| Applications | Audio Systems |
| Operating Temperature | -30°C ~ 70°C (TA) |
| Number of Channels | 1 |
| Package / Case | 64-LQFP |
| Interface | I²S |
| Voltage - Supply | 3V ~ 3.6V |
| Base Product Number | LC890 |
MOQ:
Price:
| Category | Integrated Circuits (ICs) Audio Special Purpose |
| Function | Audio Tone Processor |
| Product Status | Obsolete |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package | Tray |
| Specifications | Audio Matrix |
| Series | - |
| Mfr | STMicroelectronics |
| Supplier Device Package | 44-TQFP (10x10) |
| Applications | Signal Mixing |
| Operating Temperature | -10°C ~ 85°C (TA) |
| Number of Channels | 2 |
| Package / Case | 44-LQFP |
| Interface | I²C |
| Voltage - Supply | 7V ~ 10.2V |
| Base Product Number | TDA7464 |
| Description | IC AUDIO TONE PROCESSOR 44TQFP |
MOQ:
Price:
| Category | Integrated Circuits (ICs) Embedded System On Chip (SoC) |
| Product Status | Active |
| Peripherals | DMA, POR, WDT |
| Primary Attributes | FPGA - 220K Logic Elements |
| Series | Arria 10 SX |
| Package | Tray |
| Mfr | Intel |
| Supplier Device Package | 780-FBGA, FC (29x29) |
| Connectivity | EBI/EMI, Ethernet, I²C, MMC/SD/SDIO, SPI, UART/USART, USB OTG |
| Operating Temperature | 0°C ~ 100°C (TJ) |
| Architecture | MCU, FPGA |
| Package / Case | 780-BBGA, FCBGA |
| Number of I/O | 288 |
| RAM Size | 256KB |
| Speed | 1.5GHz |
| Core Processor | Dual ARM® Cortex®-A9 MPCore™ with CoreSight™ |
| Flash Size | - |
| Description | IC SOC CORTEX-A9 1.5GHZ 780FBGA |
MOQ:
Price:
| Category | Integrated Circuits (ICs) Embedded System On Chip (SoC) |
| Base Product Number | M2S050 |
| Product Status | Active |
| Peripherals | DDR, PCIe, SERDES |
| Primary Attributes | FPGA - 50K Logic Modules |
| Series | SmartFusion®2 |
| Package | Tray |
| Mfr | Microchip Technology |
| Supplier Device Package | 400-VFBGA (17x17) |
| Connectivity | CANbus, Ethernet, I²C, SPI, UART/USART, USB |
| Operating Temperature | -40°C ~ 100°C (TJ) |
| Architecture | MCU, FPGA |
| Package / Case | 400-LFBGA |
| Number of I/O | 207 |
| RAM Size | 64KB |
| Speed | 166MHz |
| Core Processor | ARM® Cortex®-M3 |
| Flash Size | 256KB |
| Description | IC SOC CORTEX-M3 166MHZ 400VFBGA |
MOQ:
Price:
| Category | Integrated Circuits (ICs) Embedded System On Chip (SoC) |
| Base Product Number | M2S050 |
| Product Status | Active |
| Peripherals | DDR, PCIe, SERDES |
| Primary Attributes | FPGA - 50K Logic Modules |
| Series | SmartFusion®2 |
| Package | Tray |
| Mfr | Microchip Technology |
| Supplier Device Package | 400-VFBGA (17x17) |
| Connectivity | CANbus, Ethernet, I²C, SPI, UART/USART, USB |
| Operating Temperature | 0°C ~ 85°C (TJ) |
| Architecture | MCU, FPGA |
| Package / Case | 400-LFBGA |
| Number of I/O | 207 |
| RAM Size | 64KB |
| Speed | 166MHz |
| Core Processor | ARM® Cortex®-M3 |
| Flash Size | 256KB |
| Description | IC SOC CORTEX-M3 166MHZ 400VFBGA |
MOQ:
Price:
| Category | Integrated Circuits (ICs) Embedded System On Chip (SoC) |
| Product Status | Active |
| Peripherals | DMA, POR, WDT |
| Primary Attributes | FPGA - 660K Logic Elements |
| Series | Arria 10 SX |
| Package | Tray |
| Mfr | Intel |
| Supplier Device Package | 1152-FBGA, FC (35x35) |
| Connectivity | EBI/EMI, Ethernet, I²C, MMC/SD/SDIO, SPI, UART/USART, USB OTG |
| Operating Temperature | 0°C ~ 100°C (TJ) |
| Architecture | MCU, FPGA |
| Package / Case | 1152-BBGA, FCBGA |
| Number of I/O | 492 |
| RAM Size | 256KB |
| Speed | 1.5GHz |
| Core Processor | Dual ARM® Cortex®-A9 MPCore™ with CoreSight™ |
| Flash Size | - |
| Description | IC SOC CORTEX-A9 1.5GHZ 1152FBGA |
MOQ:
Price:
| Category | Integrated Circuits (ICs) Embedded System On Chip (SoC) |
| Product Status | Active |
| Peripherals | DDR, DMA, PCIe |
| Primary Attributes | Versal™ AI Core FPGA, 1.5M Logic Cells |
| Series | Versal™ AI Core |
| Package | Tray |
| Mfr | AMD |
| Supplier Device Package | 2197-FCBGA (45x45) |
| Connectivity | CANbus, EBI/EMI, Ethernet, I²C, MMC/SD/SDIO, SPI, UART/USART, USB OTG |
| Operating Temperature | -40°C ~ 100°C (TJ) |
| Architecture | MPU, FPGA |
| Package / Case | 2197-BFBGA, FCBGA |
| Number of I/O | 770 |
| RAM Size | 256KB |
| Speed | 600MHz, 1.4GHz |
| Core Processor | Dual ARM® Cortex®-A72 MPCore™ with CoreSight™, Dual ARM®Cortex™-R5F with CoreSight™ |
| Flash Size | - |
| Description | IC VERSAL AICORE FPGA 2197BGA |
MOQ:
Price:
| Category | Integrated Circuits (ICs) Embedded System On Chip (SoC) |
| Product Status | Active |
| Peripherals | DMA, PCI, PWM |
| Primary Attributes | FPGA - 254K Logic Modules |
| Series | PolarFire® |
| Package | Tray |
| Mfr | Microchip Technology |
| Supplier Device Package | 536-LFBGA |
| Connectivity | CAN, Ethernet, I²C, MMC, QSPI, SPI, UART/USART, USB OTG |
| Operating Temperature | 0°C ~ 100°C |
| Architecture | MPU, FPGA |
| Package / Case | 536-LFBGA, CSPBGA |
| Number of I/O | MCU - 136, FPGA - 372 |
| RAM Size | 2.2MB |
| Speed | - |
| Core Processor | RISC-V |
| Flash Size | 128kB |
| Description | IC SOC RISC-V 536LFBGA |
MOQ:
Price:
| Category | Integrated Circuits (ICs) Embedded System On Chip (SoC) |
| Product Status | Active |
| Peripherals | DMA, POR, WDT |
| Primary Attributes | FPGA - 350K Logic Elements |
| Series | Arria V SX |
| Package | Tray |
| Mfr | Intel |
| Supplier Device Package | 1517-FBGA, FC (40x40) |
| Connectivity | EBI/EMI, Ethernet, I²C, MMC/SD/SDIO, SPI, UART/USART, USB OTG |
| Operating Temperature | -40°C ~ 100°C (TJ) |
| Architecture | MCU, FPGA |
| Package / Case | 1517-BBGA, FCBGA |
| Number of I/O | MCU - 208, FPGA - 540 |
| RAM Size | 64KB |
| Speed | 800MHz |
| Core Processor | Dual ARM® Cortex®-A9 MPCore™ with CoreSight™ |
| Flash Size | - |
| Description | IC SOC CORTEX-A9 800MHZ 1517FBGA |
MOQ:
Price:
| Category | Integrated Circuits (ICs) Embedded System On Chip (SoC) |
| Product Status | Discontinued at Digi-Key |
| Primary Attributes | FPGA - 2800K Logic Elements |
| Series | Stratix® 10 SX |
| Package | Tray |
| Mfr | Intel |
| Supplier Device Package | 2397-FBGA, FC (50x50) |
| Connectivity | EBI/EMI, Ethernet, I²C, MMC/SD/SDIO, SPI, UART/USART, USB OTG |
| Operating Temperature | 0°C ~ 100°C (TJ) |
| Architecture | MCU, FPGA |
| Package / Case | 2397-BBGA, FCBGA |
| Peripherals | DMA, WDT |
| RAM Size | 256KB |
| Speed | 1.5GHz |
| Core Processor | Quad ARM® Cortex®-A53 MPCore™ with CoreSight™ |
| Flash Size | - |
| Description | IC FPGA STRATIX 10 2397FBGA |
Explore more categories
Get in touch with us
Leave a Message, we will call you back quickly!