Products
Manufacturer of a wide range of products which include LC89058WA-E,TDA7464$,74ACT125MTR,etc
MOQ:
Price:
| Description | IC DEMODULATOR 64SQFP |
| Category | Integrated Circuits (ICs)Audio Special Purpose |
| Function | Demodulator |
| Product Status | Obsolete |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package | Tray |
| Specifications | 32kHz ~ 192kHz |
| Series | - |
| Mfr | onsemi |
| Supplier Device Package | 64-SPQFP (10x10), 64-SQFP |
| Applications | Audio Systems |
| Operating Temperature | -30°C ~ 70°C (TA) |
| Number of Channels | 1 |
| Package / Case | 64-LQFP |
| Interface | I²S |
| Voltage - Supply | 3V ~ 3.6V |
| Base Product Number | LC890 |
MOQ:
Price:
| Category | Integrated Circuits (ICs) Audio Special Purpose |
| Function | Audio Tone Processor |
| Product Status | Obsolete |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package | Tray |
| Specifications | Audio Matrix |
| Series | - |
| Mfr | STMicroelectronics |
| Supplier Device Package | 44-TQFP (10x10) |
| Applications | Signal Mixing |
| Operating Temperature | -10°C ~ 85°C (TA) |
| Number of Channels | 2 |
| Package / Case | 44-LQFP |
| Interface | I²C |
| Voltage - Supply | 7V ~ 10.2V |
| Base Product Number | TDA7464 |
| Description | IC AUDIO TONE PROCESSOR 44TQFP |
MOQ:
Price:
| Category | Integrated Circuits (ICs) Logic Buffers, Drivers, Receivers, Transceivers |
| Product Status | Obsolete |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package | Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® |
| Series | 74ACT |
| Logic Type | Buffer, Non-Inverting |
| Supplier Device Package | 14-SO |
| Output Type | 3-State |
| Mfr | STMicroelectronics |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C (TA) |
| Voltage - Supply | 4.5V ~ 5.5V |
| Input Type | - |
| Package / Case | 14-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| Number of Elements | 4 |
| Current - Output High, Low | 24mA, 24mA |
| Number of Bits per Element | 1 |
| Base Product Number | 74ACT125 |
| Description | IC BUFFER NON-INVERT 5.5V 14SO |
MOQ:
Price:
| Category | Integrated Circuits (ICs) Logic Buffers, Drivers, Receivers, Transceivers |
| Product Status | Obsolete |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package | Tube |
| Series | 74AC |
| Logic Type | Transceiver, Non-Inverting |
| Supplier Device Package | 20-PDIP |
| Output Type | 3-State |
| Mfr | onsemi |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Voltage - Supply | 2V ~ 6V |
| Input Type | - |
| Package / Case | 20-DIP (0.300", 7.62mm) |
| Number of Elements | 1 |
| Current - Output High, Low | 24mA, 24mA |
| Number of Bits per Element | 8 |
| Base Product Number | 74AC245 |
| Description | IC TXRX NON-INVERT 6V 20DIP |
MOQ:
Price:
| Category | Integrated Circuits (ICs) Logic Buffers, Drivers, Receivers, Transceivers |
| Product Status | Active |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package | Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® |
| Series | 74LVC |
| Logic Type | Buffer, Non-Inverting |
| Supplier Device Package | 6-XSON, SOT886 (1.45x1) |
| Output Type | Push-Pull |
| Mfr | Nexperia USA Inc. |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C (TA) |
| Voltage - Supply | 1.65V ~ 5.5V |
| Input Type | Schmitt Trigger |
| Package / Case | 6-XFDFN |
| Number of Elements | 1 |
| Current - Output High, Low | 32mA, 32mA |
| Number of Bits per Element | 1 |
| Base Product Number | 74LVC1G17 |
| Description | IC BUFFER NON-INVERT 5.5V 6XSON |
MOQ:
Price:
| Category | Integrated Circuits (ICs) Logic Buffers, Drivers, Receivers, Transceivers |
| Product Status | Active |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package | Tube |
| Series | 74LVC |
| Logic Type | Transceiver, Non-Inverting |
| Supplier Device Package | 24-SOIC |
| Output Type | 3-State |
| Mfr | Texas Instruments |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Voltage - Supply | 1.65V ~ 3.6V |
| Input Type | - |
| Package / Case | 24-SOIC (0.295", 7.50mm Width) |
| Number of Elements | 1 |
| Current - Output High, Low | 24mA, 24mA |
| Number of Bits per Element | 8 |
| Base Product Number | 74LVC652 |
| Description | IC TXRX NON-INVERT 3.6V 24SOIC |
MOQ:
Price:
| Category | Integrated Circuits (ICs) Logic Buffers, Drivers, Receivers, Transceivers |
| Product Status | Active |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package | Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® |
| Series | 74AUP |
| Logic Type | Buffer, Non-Inverting |
| Supplier Device Package | SOT-23-5 |
| Output Type | 3-State |
| Mfr | Texas Instruments |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Voltage - Supply | 0.8V ~ 3.6V |
| Input Type | - |
| Package / Case | SC-74A, SOT-753 |
| Number of Elements | 1 |
| Current - Output High, Low | 4mA, 4mA |
| Number of Bits per Element | 1 |
| Base Product Number | 74AUP1G126 |
| Description | IC BUF NON-INVERT 3.6V SOT23-5 |
MOQ:
Price:
| Category | Integrated Circuits (ICs) Logic Buffers, Drivers, Receivers, Transceivers |
| Product Status | Active |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package | Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® |
| Series | 74LCX |
| Logic Type | Buffer, Non-Inverting |
| Supplier Device Package | 20-SOP |
| Output Type | 3-State |
| Mfr | Toshiba Semiconductor and Storage |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Voltage - Supply | 1.65V ~ 3.6V |
| Input Type | - |
| Package / Case | 20-SOIC (0.209", 5.30mm Width) |
| Number of Elements | 1 |
| Current - Output High, Low | 24mA, 24mA |
| Number of Bits per Element | 8 |
| Base Product Number | 74LCX541 |
| Description | IC BUFFER NON-INVERT 3.6V 20SOP |
MOQ:
Price:
| Category | Integrated Circuits (ICs) Logic Buffers, Drivers, Receivers, Transceivers |
| Product Status | Active |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package | Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® |
| Series | 74AUP |
| Logic Type | Buffer, Non-Inverting |
| Supplier Device Package | 8-XSON (1.35x1) |
| Output Type | 3-State |
| Mfr | Nexperia USA Inc. |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C (TA) |
| Voltage - Supply | 0.8V ~ 3.6V |
| Input Type | - |
| Package / Case | 8-XFDFN |
| Number of Elements | 2 |
| Current - Output High, Low | 4mA, 4mA |
| Number of Bits per Element | 1 |
| Base Product Number | 74AUP2G126 |
| Description | IC BUFFER NON-INVERT 3.6V 8XSON |
MOQ:
Price:
| Category | Integrated Circuits (ICs) Logic Buffers, Drivers, Receivers, Transceivers |
| Product Status | Obsolete |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Series | 74ABT |
| Logic Type | Transceiver, Non-Inverting |
| Supplier Device Package | 24-TVSOP |
| Output Type | 3-State |
| Mfr | Texas Instruments |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Voltage - Supply | 4.5V ~ 5.5V |
| Input Type | - |
| Package / Case | 24-TFSOP (0.173", 4.40mm Width) |
| Number of Elements | 1 |
| Current - Output High, Low | 32mA, 64mA |
| Number of Bits per Element | 8 |
| Base Product Number | 74ABT646 |
| Description | IC TXRX NON-INVERT 5.5V 24TVSOP |
Explore more categories
Get in touch with us
Leave a Message, we will call you back quickly!