Products
Manufacturer of a wide range of products which include LC89058WA-E,TDA7464$,74HC280N,652,etc
MOQ:
Price:
| Description | IC DEMODULATOR 64SQFP |
| Category | Integrated Circuits (ICs)Audio Special Purpose |
| Function | Demodulator |
| Product Status | Obsolete |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package | Tray |
| Specifications | 32kHz ~ 192kHz |
| Series | - |
| Mfr | onsemi |
| Supplier Device Package | 64-SPQFP (10x10), 64-SQFP |
| Applications | Audio Systems |
| Operating Temperature | -30°C ~ 70°C (TA) |
| Number of Channels | 1 |
| Package / Case | 64-LQFP |
| Interface | I²S |
| Voltage - Supply | 3V ~ 3.6V |
| Base Product Number | LC890 |
MOQ:
Price:
| Category | Integrated Circuits (ICs) Audio Special Purpose |
| Function | Audio Tone Processor |
| Product Status | Obsolete |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package | Tray |
| Specifications | Audio Matrix |
| Series | - |
| Mfr | STMicroelectronics |
| Supplier Device Package | 44-TQFP (10x10) |
| Applications | Signal Mixing |
| Operating Temperature | -10°C ~ 85°C (TA) |
| Number of Channels | 2 |
| Package / Case | 44-LQFP |
| Interface | I²C |
| Voltage - Supply | 7V ~ 10.2V |
| Base Product Number | TDA7464 |
| Description | IC AUDIO TONE PROCESSOR 44TQFP |
MOQ:
Price:
| Category | Integrated Circuits (ICs) Logic Parity Generators and Checkers |
| Product Status | Obsolete |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package | Tube |
| Series | 74HC |
| Logic Type | Parity Generator/Checker |
| Supplier Device Package | 14-DIP |
| Mfr | NXP USA Inc. |
| Operating Temperature | - |
| Voltage - Supply | 2 V ~ 6 V |
| Base Product Number | 74HC280 |
| Package / Case | 14-DIP (0.300", 7.62mm) |
| Current - Output High, Low | - |
| Number of Circuits | 9-Bit |
| Description | IC PARITY GEN/CHKER 9-BIT 14DIP |
MOQ:
Price:
| Category | Integrated Circuits (ICs) Logic Parity Generators and Checkers |
| Product Status | Active |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package | Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® |
| Series | 74HCT |
| Logic Type | Parity Generator/Checker |
| Supplier Device Package | 14-SO |
| Mfr | Nexperia USA Inc. |
| Operating Temperature | - |
| Voltage - Supply | 4.5 V ~ 5.5 V |
| Base Product Number | 74HCT280 |
| Package / Case | 14-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| Current - Output High, Low | - |
| Number of Circuits | 9-Bit |
| Description | IC PARITY GEN/CHKER 9-BIT 14SO |
MOQ:
Price:
| Category | Integrated Circuits (ICs) Logic Parity Generators and Checkers |
| Product Status | Obsolete |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Series | 74LS |
| Logic Type | Parity Generator/Checker |
| Supplier Device Package | 14-SOIC |
| Mfr | Texas Instruments |
| Operating Temperature | 0°C ~ 70°C |
| Voltage - Supply | 4.75 V ~ 5.25 V |
| Base Product Number | 74LS280 |
| Package / Case | 14-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| Current - Output High, Low | 400µA, 8mA |
| Number of Circuits | 9-Bit |
| Description | IC PARITY GEN/CHKER 9-BIT 14SOIC |
MOQ:
Price:
| Category | Integrated Circuits (ICs) Logic Parity Generators and Checkers |
| Product Status | Active |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package | Tube |
| Series | 74ACT |
| Logic Type | Parity Generator/Checker |
| Supplier Device Package | 14-SOIC |
| Mfr | Texas Instruments |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |
| Voltage - Supply | 4.5 V ~ 5.5 V |
| Base Product Number | 74ACT280 |
| Package / Case | 14-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| Current - Output High, Low | 24mA, 24mA |
| Number of Circuits | 9-Bit |
| Description | IC PARITY GEN/CHKER 9-BIT 14SOIC |
MOQ:
Price:
| Category | Integrated Circuits (ICs) Logic Parity Generators and Checkers |
| Product Status | Obsolete |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package | Bulk |
| Series | 10E |
| Logic Type | Parity Generator/Checker |
| Supplier Device Package | 28-PLCC (11.48x11.48) |
| Mfr | Microchip Technology |
| Operating Temperature | 0°C ~ 85°C |
| Voltage - Supply | 4.2 V ~ 5.5 V |
| Base Product Number | 10E160 |
| Package / Case | 28-LCC (J-Lead) |
| Current - Output High, Low | - |
| Number of Circuits | 12-Bit |
| Description | IC GEN/CHKER 12-BIT 28PLCC |
MOQ:
Price:
| Category | Integrated Circuits (ICs) Logic Parity Generators and Checkers |
| Product Status | Obsolete |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Series | 74S |
| Logic Type | Parity Generator/Checker |
| Supplier Device Package | 14-SO |
| Mfr | Texas Instruments |
| Operating Temperature | 0°C ~ 70°C |
| Voltage - Supply | 4.75 V ~ 5.25 V |
| Base Product Number | 74S280 |
| Package / Case | 14-SOIC (0.209", 5.30mm Width) |
| Current - Output High, Low | 1mA, 20mA |
| Number of Circuits | 9-Bit |
| Description | IC PARITY GEN/CHKER 9-BIT 14SOP |
MOQ:
Price:
| Category | Integrated Circuits (ICs) Logic Parity Generators and Checkers |
| Product Status | Active |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package | Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® |
| Series | 74HC |
| Logic Type | Parity Generator/Checker |
| Supplier Device Package | 14-SOIC |
| Mfr | Texas Instruments |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |
| Voltage - Supply | 2 V ~ 6 V |
| Base Product Number | 74HC280 |
| Package / Case | 14-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| Current - Output High, Low | 5.2mA, 5.2mA |
| Number of Circuits | 9-Bit |
| Description | IC PARITY GEN/CHKER 9-BIT 14SOIC |
MOQ:
Price:
| Category | Integrated Circuits (ICs) Logic Parity Generators and Checkers |
| Product Status | Obsolete |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Series | 10E |
| Logic Type | Parity Generator |
| Supplier Device Package | 28-PLCC (11.48x11.48) |
| Mfr | Microchip Technology |
| Operating Temperature | 0°C ~ 85°C |
| Voltage - Supply | 4.2 V ~ 5.5 V |
| Base Product Number | 10E193 |
| Package / Case | 28-LCC (J-Lead) |
| Current - Output High, Low | - |
| Number of Circuits | 8-Bit |
| Description | IC PARITY GENERATOR 8-BIT 28PLCC |
Explore more categories
Get in touch with us
Leave a Message, we will call you back quickly!