Products
Manufacturer of a wide range of products which include LC89058WA-E,TDA7464$,AD5246BKSZ5-RL7,etc
MOQ:
Price:
| Description | IC DEMODULATOR 64SQFP |
| Category | Integrated Circuits (ICs)Audio Special Purpose |
| Function | Demodulator |
| Product Status | Obsolete |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package | Tray |
| Specifications | 32kHz ~ 192kHz |
| Series | - |
| Mfr | onsemi |
| Supplier Device Package | 64-SPQFP (10x10), 64-SQFP |
| Applications | Audio Systems |
| Operating Temperature | -30°C ~ 70°C (TA) |
| Number of Channels | 1 |
| Package / Case | 64-LQFP |
| Interface | I²S |
| Voltage - Supply | 3V ~ 3.6V |
| Base Product Number | LC890 |
MOQ:
Price:
| Category | Integrated Circuits (ICs) Audio Special Purpose |
| Function | Audio Tone Processor |
| Product Status | Obsolete |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package | Tray |
| Specifications | Audio Matrix |
| Series | - |
| Mfr | STMicroelectronics |
| Supplier Device Package | 44-TQFP (10x10) |
| Applications | Signal Mixing |
| Operating Temperature | -10°C ~ 85°C (TA) |
| Number of Channels | 2 |
| Package / Case | 44-LQFP |
| Interface | I²C |
| Voltage - Supply | 7V ~ 10.2V |
| Base Product Number | TDA7464 |
| Description | IC AUDIO TONE PROCESSOR 44TQFP |
MOQ:
Price:
| Category | Integrated Circuits (ICs) Data Acquisition Digital Potentiometers |
| Digi-Key Programmable | Not Verified |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Package / Case | 6-TSSOP, SC-88, SOT-363 |
| Tolerance | ±30% |
| Temperature Coefficient (Typ) | 45ppm/°C |
| Resistance (Ohms) | 5k |
| Number of Taps | 128 |
| Package | Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® |
| Resistance - Wiper (Ohms) (Typ) | 150 |
| Interface | I²C |
| Configuration | Rheostat |
| Taper | Linear |
| Number of Circuits | 1 |
| Product Status | Active |
| Features | - |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Series | - |
| Supplier Device Package | SC-70-6 |
| Memory Type | Volatile |
| Mfr | Analog Devices Inc. |
| Voltage - Supply | 2.7V ~ 5.5V |
| Base Product Number | AD5246 |
| Description | IC DGTL POT 5KOHM 128TAP SC70-6 |
MOQ:
Price:
| Category | Integrated Circuits (ICs) Data Acquisition Digital Potentiometers |
| Digi-Key Programmable | Not Verified |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Package / Case | SOT-23-8 |
| Tolerance | ±20% |
| Temperature Coefficient (Typ) | 45ppm/°C |
| Resistance (Ohms) | 5k |
| Number of Taps | 256 |
| Package | Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® |
| Resistance - Wiper (Ohms) (Typ) | 50 |
| Interface | SPI |
| Configuration | Potentiometer |
| Taper | Linear |
| Number of Circuits | 1 |
| Product Status | Active |
| Features | - |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Series | - |
| Supplier Device Package | SOT-23-8 |
| Memory Type | Volatile |
| Mfr | Analog Devices Inc. |
| Voltage - Supply | 2.7V ~ 5.5V |
| Base Product Number | AD5160 |
| Description | IC DGTL POT 5KOHM 256TAP SOT23-8 |
MOQ:
Price:
| Category | Integrated Circuits (ICs) Data Acquisition Digital Potentiometers |
| Digi-Key Programmable | Not Verified |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Package / Case | SOT-23-8 |
| Tolerance | ±30% |
| Temperature Coefficient (Typ) | 45ppm/°C |
| Resistance (Ohms) | 100k |
| Number of Taps | 256 |
| Package | Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® |
| Resistance - Wiper (Ohms) (Typ) | 50 |
| Interface | I²C |
| Configuration | Potentiometer |
| Taper | Linear |
| Number of Circuits | 1 |
| Product Status | Active |
| Features | Selectable Address |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Series | - |
| Supplier Device Package | SOT-23-8 |
| Memory Type | Volatile |
| Mfr | Analog Devices Inc. |
| Voltage - Supply | 2.7V ~ 5.5V |
| Base Product Number | AD5245 |
| Description | IC DGTL POT 100KOHM 256TAP SOT23 |
MOQ:
Price:
| Category | Integrated Circuits (ICs) Data Acquisition Digital Potentiometers |
| Digi-Key Programmable | Not Verified |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Package / Case | 6-TSSOP, SC-88, SOT-363 |
| Tolerance | ±20% |
| Temperature Coefficient (Typ) | 45ppm/°C |
| Resistance (Ohms) | 50k |
| Number of Taps | 128 |
| Package | Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® |
| Resistance - Wiper (Ohms) (Typ) | 75 |
| Interface | I²C |
| Configuration | Rheostat |
| Taper | Linear |
| Number of Circuits | 1 |
| Product Status | Active |
| Features | - |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Series | - |
| Supplier Device Package | SC-70-6 |
| Memory Type | Volatile |
| Mfr | Analog Devices Inc. |
| Voltage - Supply | 2.7V ~ 5.5V |
| Base Product Number | AD5247 |
| Description | IC DGTL POT 50KOHM 128TAP SC70-6 |
MOQ:
Price:
| Category | Integrated Circuits (ICs) Data Acquisition Digital Potentiometers |
| Digi-Key Programmable | Not Verified |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Package / Case | SOT-23-6 |
| Tolerance | ±20% |
| Temperature Coefficient (Typ) | 150ppm/°C |
| Resistance (Ohms) | 2.1k |
| Number of Taps | 64 |
| Package | Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® |
| Resistance - Wiper (Ohms) (Typ) | 70 |
| Interface | Up/Down (U/D, CS) |
| Configuration | Rheostat |
| Taper | Linear |
| Number of Circuits | 1 |
| Product Status | Active |
| Features | - |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Series | WiperLock™ |
| Supplier Device Package | SOT-23-6 |
| Memory Type | Non-Volatile |
| Mfr | Microchip Technology |
| Voltage - Supply | 2.7V ~ 5.5V |
| Base Product Number | MCP4022 |
| Description | IC DGT POT 2.1KOHM 64TAP SOT23-6 |
MOQ:
Price:
| Category | Integrated Circuits (ICs) Data Acquisition Digital Potentiometers |
| Digi-Key Programmable | Not Verified |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Package / Case | SOT-23-8 |
| Tolerance | ±15% |
| Temperature Coefficient (Typ) | 45ppm/°C |
| Resistance (Ohms) | 10k |
| Number of Taps | 256 |
| Package | Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® |
| Resistance - Wiper (Ohms) (Typ) | 50 |
| Interface | SPI |
| Configuration | Potentiometer |
| Taper | Linear |
| Number of Circuits | 1 |
| Product Status | Active |
| Features | - |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Series | - |
| Supplier Device Package | SOT-23-8 |
| Memory Type | Volatile |
| Mfr | Analog Devices Inc. |
| Voltage - Supply | 2.7V ~ 5.5V |
| Base Product Number | AD5160 |
| Description | IC DGT POT 10KOHM 256TAP SOT23-8 |
MOQ:
Price:
| Category | Integrated Circuits (ICs) Data Acquisition Digital Potentiometers |
| Digi-Key Programmable | Not Verified |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Package / Case | SOT-23-6 |
| Tolerance | ±25% |
| Temperature Coefficient (Typ) | 35ppm/°C |
| Resistance (Ohms) | 10k |
| Number of Taps | 32 |
| Package | Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® |
| Resistance - Wiper (Ohms) (Typ) | 160 |
| Interface | Up/Down (U/D, CS) |
| Configuration | Rheostat |
| Taper | Linear |
| Number of Circuits | 1 |
| Product Status | Active |
| Features | - |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Series | FleaPoT™ |
| Supplier Device Package | SOT-6 |
| Memory Type | Volatile |
| Mfr | Analog Devices Inc./Maxim Integrated |
| Voltage - Supply | 2.7V ~ 5.5V |
| Base Product Number | MAX5468 |
| Description | IC DGTL POT 10KOHM 32TAP SOT23-6 |
MOQ:
Price:
| Category | Integrated Circuits (ICs) Data Acquisition Digital Potentiometers |
| Digi-Key Programmable | Not Verified |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Package / Case | 8-TSSOP, 8-MSOP (0.118", 3.00mm Width) |
| Tolerance | ±20% |
| Temperature Coefficient (Typ) | 150ppm/°C |
| Resistance (Ohms) | 50k |
| Number of Taps | 257 |
| Package | Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® |
| Resistance - Wiper (Ohms) (Typ) | 75 |
| Interface | I²C |
| Configuration | Potentiometer |
| Taper | Linear |
| Number of Circuits | 1 |
| Product Status | Active |
| Features | Mute, Selectable Address |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Series | - |
| Supplier Device Package | 8-MSOP |
| Memory Type | Volatile |
| Mfr | Microchip Technology |
| Voltage - Supply | 1.8V ~ 5.5V |
| Base Product Number | MCP4551 |
| Description | IC DGTL POT 50KOHM 257TAP 8MSOP |
Explore more categories
Get in touch with us
Leave a Message, we will call you back quickly!